Echo serca

Umów wizytę
Logo RMed

Aby postawić trafną diagnozę, nasi specjaliści wielokrotnie wspierają się dodatkowymi badaniami czy obrazowaniem. Dzięki nowoczesnym sprzętom i narzędziom, jesteśmy w stanie szybko wykrywać zmiany, ich źródło oraz zakres. W ten sposób łatwiej jest zaplanować oraz wdrożyć leczenie.

Wykonujemy następujące badania obrazowe:

-USG jamy brzusznej: badanie, które pomaga wykryć różnego rodzaju zmiany i choroby wewnętrznych narządów jamy brzusznej, takich jak wątroba, trzustka, pęcherzyk żółciowy, jelita czy pęcherz moczowy. Przygotowanie do badania polega na zachowaniu kilku godzin głodu oraz wypiciu odpowiedniej ilości wody przed badaniem, aby ułatwić wizualizację narządów. Samo badanie jest bezbolesne i nieinwazyjne, polegające na nakładaniu na skórę specjalnego żelu oraz przesuwaniu sondy przez badającego lekarza.

-USG tarczycy: badanie, które pozwala na wizualizację tarczycy oraz wykrycie ewentualnych zmian, takich jak wole tarczycy czy guzki. Przed badaniem nie wymagane są żadne specjalne przygotowania, jednak zaleca się unikanie spożywania kawy i napojów zawierających kofeinę przed badaniem, gdyż mogą wpłynąć na wynik badania. Samo badanie polega na nakładaniu żelu na szyję pacjenta oraz przesuwaniu sondy przez badającego lekarza.

-USG nerek: badanie, które pozwala na wizualizację nerek oraz wykrycie ewentualnych zmian, takich jak kamienie czy torbiele. Przed badaniem zaleca się wypicie odpowiedniej ilości wody, aby ułatwić wizualizację nerek. Samo badanie polega na nakładaniu żelu na okolicę nerek oraz przesuwaniu sondy przez badającego lekarza.

-USG ślinianek: badanie, które pozwala na wizualizację ślinianek oraz wykrycie ewentualnych zmian, takich jak przewężenia lub blokady przewodów ślinowych. Przed badaniem nie wymagane są żadne specjalne przygotowania. Samo badanie polega na nakładaniu żelu na okolicę ślinianek oraz przesuwaniu sondy przez badającego lekarza.

-Echo serca: badanie, które pozwala na ocenę pracy serca oraz wykrycie ewentualnych zaburzeń, takich jak wady zastawek czy choroby mięśnia sercowego. Przed badaniem nie wymagane są żadne specjalne przygotowania. Samo badanie polega na nakładaniu elektrod na klatkę piersiową pacjenta oraz przesuwaniu sondy przez badającego lekarza.

Oprócz powyższych badań, mogą Państwo założyć u nas holter ciśnieniowy, wykonać dopler nerek i narządu ruchu. Jeżeli takie będzie skierowanie od specjalisty, pod którego opieką się Państwo znajdą, wówczas całą procedurę przeprowadzimy szybko i sprawnie w RMed w Łodzi. Dla wielu pacjentów tak kompleksowa opieka jest największą zaletą – są w zaufanym miejscu, otoczeni specjalistami, nie muszą już więcej szukać ich na własną rękę.prof. dr hab. n. med. Beata Franczyk

Skontaktuj się z nami

ul. Jaracza 55/1a, Łódź