Internista Łódź

Umów wizytę

Niepokojące objawy?

Złe samopoczucie? Pierwszym lekarzem, do którego udasz się z prośbą o pomoc będzie internista w Łodzi. To lekarz rodzinny, pierwszego kontaktu, który udziela pomocy doraźnej. Zajmuje się profilaktyką chorób, a także diagnostyką i leczeniem. Jeżeli uda mu się rozpoznać dolegliwość od razu, przy wykorzystaniu dostępnych metod i sprzętów, to będzie mógł rozpocząć terapię farmakologiczną. Jeżeli uzna, że diagnostykę trzeba rozszerzyć, wówczas pacjent otrzyma skierowanie na badanie krwi czy ultrasonograficzne. Internista ma też uprawnienia, aby wystawić skierowanie do innego specjalisty – neurologa, onkologa, urologa, nefrologa, chirurga, dermatologa, alergologa czy kardiologa.

W ramach naszej przychodni w Łodzi współpracują z nami najlepsi interniści w Łodzi. To oznacza, że mają Państwo zapewniony stały dostęp do lekarzy internistów w naszej przychodni.
Możliwość ścisłego konsultowania się, wymieniania wynikami badań oraz obserwacjami znacznie skraca czas postawienia diagnozy i zwiększa szanse na szybkie leczenie zakończone sukcesem.

Jeśli szukasz dobrego internisty w Łodzi, to dobrze trafiłeś! Informacje o internistach działających w Łodzi w Rmed znajdziecie poniżej. Także dowiecie się, jakie choroby i dolegliwości leczą interniści oraz jakie badania można wykonać w Rmed.

Internista w Łodzi – kim jest?

Internista to lekarz specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób wewnętrznych. Internista jest lekarzem pierwszego kontaktu, który diagnozuje i leczy choroby o podłożu wewnętrznym, takie jak choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby układu pokarmowego, choroby układu oddechowego, choroby nerek i wiele innych.
W Łodzi pracuje wiele doświadczonych i wykwalifikowanych internistów, którzy współpracują z Rmed.

Internista w Łodzi – jakie choroby leczy?

Internista w Łodzi zajmuje się leczeniem chorób wewnętrznych, takich jak:

  • choroby układu sercowo-naczyniowego – to na przykład: choroba wieńcowa – miażdżyca – niewydolność serca – arytmia serca
  • choroby układu pokarmowego – to na przykład: choroba wrzodowa – zapalenie trzustki – choroba refluksowa przełyku – choroba Crohna – zespół jelita drażliwego
  • choroby układu oddechowego – to na przykład: astma oskrzelowa – przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) – rak płuc – choroby płuc wywołane zanieczyszczeniami powietrza
  • choroby nerek i układu moczowego – to na przykład: choroba nerek polikystycznych – kamicę nerkową – ostre i przewlekłe zapalenie nerek – niewydolność nerek
  • choroby metaboliczne – to na przykład: cukrzyca – otyłość – choroby tarczycy – zaburzenia lipidowe
  • choroby autoimmunologiczne – to na przykład: reumatoidalne zapalenie stawów – toczeń rumieniowaty układowy – choroba Hashimoto – stwardnienie rozsiane
  • choroby zakaźne – to na przykład: grypa – COVID-19 – gruźlica – HIV/AIDS – choroba z Lyme.

Internista w Łodzi – jakie badania można wykonać?

W Łodzi można wykonać wiele różnych badań diagnostycznych, które pomagają internistom w postawieniu właściwej diagnozy i doborze odpowiedniego leczenia. Do najważniejszych badań należą:

Badanie krwi jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych, które pozwala na ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz wykrycie różnych chorób. Krwotok, niedobór składników odżywczych, infekcje, choroby autoimmunologiczne, nowotwory i wiele innych schorzeń mogą wpłynąć na skład krwi. Badanie krwi pozwala na wykrycie zmian w składzie krwi, co umożliwia lekarzom postawienie właściwej diagnozy i podjęcie odpowiedniego leczenia.

Badanie krwi może obejmować wiele różnych wskaźników, takich jak poziom hemoglobiny, liczba białych krwinek, liczba czerwonych krwinek, poziom glukozy, elektrolitów, enzymów wątrobowych, cholesterolu, trójglicerydów, witamin, hormonów i wiele innych. Wszystkie te wskaźniki mogą pomóc w diagnozowaniu różnych chorób i stanów chorobowych.

Badanie moczu również jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na ocenę zdrowia pacjenta. Mocz jest produktem przemiany materii w organizmie i jego skład może ujawnić wiele ważnych informacji na temat stanu zdrowia pacjenta. Badanie moczu może wykryć obecność krwi, białka, glukozy, bakterii, wirusów i innych nieprawidłowości.

Badanie moczu może pomóc w diagnozowaniu chorób nerek, infekcji dróg moczowych, cukrzycy, chorób wątroby, chorób serca i wiele innych schorzeń. Ważne jest, aby regularnie badać mocz, aby wykryć ewentualne nieprawidłowości we wczesnym stadium choroby, co pozwoli na szybsze i skuteczniejsze leczenie.

W sumie badanie krwi i moczu są bardzo ważnymi badaniami diagnostycznymi, które pozwalają na ocenę stanu zdrowia pacjenta oraz wykrycie różnych chorób. Dlatego tak ważne jest regularne badanie krwi i moczu, zwłaszcza w przypadku osób z chorobami przewlekłymi, starszych osób oraz osób, które prowadzą niezdrowy styl życia.

prof. dr hab. n. med. Beata Franczyk Kardiolog, Internista, Nefrolog
Beata Franczyk - ZnanyLekarz.pl
prof. dr hab. n. med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz Internista
Aleksandra Ciałkowska-Rysz - ZnanyLekarz.pl
prof. dr hab. n. med. Jacek Antoni Rysz Internista, Nefrolog, Hipertensjolog
Jacek Antoni Rysz - ZnanyLekarz.pl
dr n. med. Krzysztof Kujawski Gastrolog, Internista
Krzysztof Kujawski - ZnanyLekarz.pl

Skontaktuj się z nami

ul. Jaracza 55/1a, Łódź